Archiv autora: mnebe

Napsali o nás

Mostecký deník přinesl pěknou reportáž ze slavnostního předávání prvních výučních listů v Chanově. Objevila se na stránkách tištěné verze jako úvodní článek, i v elektronické podobě na: http://mostecky.denik.cz/zpravy_region/chanov-ma-sve-prvni-absolventy-ted-maji-novy-ukol-najit-si-praci-20170703.html.

Žáci byli součástí projektu „Podpora středoškolského vzdělávání chanovských žáků“.

logolink_op_vvv_hor_barva_cz

Česká televize v PFC

Česká televize natočila reportáž ze závěru školního roku, který jsme slavnostně ukončili v našem Polyfunkčním centru. Události v regionech přinesly na ČT 1 a ČT 24 tuto reportáž:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/217411000140630-udalosti-v-regionech a tato zpráva se objevila i v Událostech na ČT 1 a ČT 24:  http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/217411000100630/video/55483.

Žáci byli součástí projektu „Podpora středoškolského vzdělávání chanovských žáků“.

logolink_op_vvv_hor_barva_cz

První výuční listy

Slavnostním shromážděním jsme ukončili školní rok ale i tříletý cyklus existence pobočky SŠT Most v našem zařízení uprostřed Chanova. První učební obor který jsme otevřeli byl Operátor skladování a z původních jedenácti žáků, jich osm ukončilo třetí ročník. Pět z nich získalo výuční list a tři půjdou v září k opravným zkouškám. Všichni žáci i jejich učitelé jsou součástí projektu „Podpora středoškolského vzdělávání chanovských žáků“.

logolink_op_vvv_hor_barva_cz

Stavební činnosti

Z původních jedenácti účastníků jich devět úspěšně absolvovalo celý řemeslný modul, tentokrát zaměřený na stavební činnosti. Stavebnictví na Mostecku v této době pociťuje nedostatek pracovních sil a našim absolventům připravujeme cestu do tohoto oboru. Tento pravidelný výcvik je součástí projektu Komplexní motivační program.

Logo OPZ barevné

Pravidelné exkurze

Exkurze k zaměstnavatelům mají vždy mezi dětmi i jejich rodiči velkou odezvu. Ta květnová, proběhla u stavební firmy Bilfinger s.r.o. ve Velebudicích, která je dlouhodobým partnerem SŠT. Exkurze jsou součástí projektu „Podpora středoškolského vzdělávání chanovských žáků“.

logolink_op_vvv_hor_barva_cz

Řemeslný trénink

Začátkem května byl zahájen další vzdělávací modul, tentokrát zaměřený na nácvik stavebních činností. Kromě řemeslných dovedností se budou účastníci učit i měkkým zaměstnaneckým dovednostem. Tento pravidelný výcvik je součástí projektu Komplexní motivační program.

Logo OPZ barevné

Osnovy splnili ve všech bodech

Slavnostním zasedáním se rozloučili účastníci vzdělávacího modulu „Vedoucí dětských kolektivů“. Za dva měsíce se ze skupiny „účastníků“ stala opravdová „parta“ která táhla za jeden provaz. Pomohly k tomu hry a soutěže, při kterých se často dokonale vžili do dětských rolí. Tato aktivita je součástí projektu Komplexní motivační program.

Logo OPZ barevné

Oborové kroužky

Přehodit palačinku na pánvi, vytvořit pomazánku nebo salát se učí děti ale občas přijdou i jejich rodiče, kteří se dozvědí jak zdravě a levně uvařit. Vaření patří mezi nejnavštěvovanější oborové kroužky, které jsou součástí projektu „Podpora středoškolského vzdělávání chanovských žáků“.

logolink_op_vvv_hor_barva_cz

Soutěžní odpoledne

Účastníci vzdělávacího modulu Vedoucí dětských kolektivů absolvovali svou první „ostrou“ akci v rámci výuky zorganizovali, u příležitosti Mezinárodního dne Romů, soutěže a hry pro děti. Nechyběla hudba a vystoupení našeho tanečního kroužku. Pěkného počasí využilo cca dvě stě dětí a rodičů. Tato aktivita je součástí projektu Komplexní motivační program.

Logo OPZ barevné

Čtení nás baví

Téměř tři tisíce titulů nabízí naše knihovna v Polyfunkčním centru. Otevřeno je každý všední  den od 8 do 18 hodin, děti i dospělí mají na výběr, dětské knížky, učebnice, romány, cestopisy, detektivky atd. Tato aktivita je součástí projektu Podpora středoškolského vzdělávání chanovských žáků.

logolink_op_vvv_hor_barva_cz