Archiv pro měsíc: Září 2015

Rekvalifikace

Týdenní rekvalifikační kurz Obsluha křovinořezu a motorové sekačky byl slavnostně zakončen 25. září 2015. Osm úspěšných absolventů se mimo práce se sekačkou a křovinořezem naučilo zejména bezpečnosti práce při těchto činnostech. Podobné kurzy jsou stále velmi vyhledávané, protože se úspěšným absolventům rozšiřuje možnost sehnat alespoň sezónní práci. Kurz je aktivitou projektu „Vzdělání, řemesla, zaměstnání“ (OP LZZ).

logo_esf1-300x31

Tento projekt je financován ESF prostřednictvím OP LZZ a státním rozpočtem ČR.

Nový učební obor v PFC

Pobočka SŠT Most v Polyfunkčním centru se rozrostla o nový tříletý učební obor – Zahradnické práce. Do tohoto učebního oboru 1. září nastoupilo 18 žáků. Část z této skupiny jsou žáci kteří ukončili ZŠ v červnu a druhou polovinu tvoří ti, kteří již byli v evidenci ÚP, třeba i několik let. Třída operátor skladování již postoupila do druhého ročníku se všemi deseti žáky.

 

Rozloučení s prázdninami

Naše tradiční akce pro školní děti proběhla 31. srpna 2015. Spousta soutěží a her přilákala na dvě stovky dětí a jejich rodičů. Každý soutěžící si odnesl nějakou drobnou odměnu a na závěr se mohl zapojit do diskotéky na prostranství mezi Polyfunkčním centrem a Domem romské kultury.