Archiv pro měsíc: Září 2018

Řemeslné ukázky

Účastníci vzdělávacích aktivit mají možnost navštěvovat praktické ukázky na našich pracovištích: truhlárna, zámečnická dílna, kuchyň pro výuku, textilní a keramická dílna. Na těchto pracovištích budou mít možnost vyzkoušet si a osahat různé druhy činností, se kterými se budou později setkávat v RK nebo v zaměstnání. Ukázky jsou aktivitou projektu OPZ „Správná příprava na zaměstnání“.

Logo OPZ barevné

Ukončení aktivity

Malou slavností jsme ukončili řemeslný modul Stavební činnosti. Osm z deseti účastníků úspěšně završilo tento oblíbený modul. Navíc dva absolventi budou pokračovat na tréninkovém pracovním místě, po dobu tří měsíců. Tato aktivita je součástí projektu Komplexní motivační program.

Logo OPZ barevné

Střední škola ve vyloučené lokalitě

Jediná pobočka střední školy v ČR která funguje v sociálně vyloučené lokalitě, je v Chanově! Letos zahajujeme již pátý školní rok. Žáci jsou převážně z místní základní školy, dále z Obrnic a Mostu, jsou mezi nimi i ti, kteří již byli v evidenci ÚP ale pomocí aktivit projektu „Podpora středoškolského vzdělávání chanovských žáků“, se vrátili do vzdělávacího systému.

logolink_op_vvv_hor_barva_cz